piątek, 2 listopada 2012

Dieta selerowa

Seler jest smaczny, niskokaloryczny, zawiera więcej witaminy C niż cytrusy i witaminę B kompleks, łącznie z kwasem foliowym i witaminą PP. Dieta selerowa działa odtruwająco i reguluje przemianą materii.
Dieta trwa tydzień i polega na tym, że jeden z posiłków w ciągu dnia stanowi potrawa z selera. Taką dietę powtarzasz co 2 miesiące. Dietę ułożyła dietetyk Maria Jagiełło.



7 potraw na 7 dni

sałatka Waldorf seler, orzechy włoskie, rodzynki, sok z cytryny, majonez, sól

surówka z selera seler, jabłka, majonez, sok z cytryny, sól, cukier

selery panierowane selery pokroić w 0,5 cm plastry, panierować w rozmąconym jaju i bułce tartej, smażyć z obu stron na złoto najlepiej na oliwie z oliwek

sałatka z selera marynowanego seler marynowany, kukurydza, szynka konserwowa, kapusta pekińska, majonez, sól

zupa krem z selera 0,5 l wywaru, 0,2 kg ugotowanego zmiksowanego selera, 50 ml śmietanki 12% - połączyć składniki i zagotować. Po zdjęciu z ognia dodać 2 zahartowane żółtka. Podawać z groszkiem ptysiowym lub z grzankami

surówka z selera 100 g selera, 100 g marchwi, 50 g pietruszki, 100 g jabłka, 100 g ogórków kiszonych – zetrzeć na grubej tarce, dodać 50 g pokrojonego pora, połączyć z majonezem, solą, cukrem, posypać zieloną pietruszką

selery duszone z winem 0,5 kg selerów pokroić w kostkę, przesmażyć na oliwie, dodać 0,1 l wina białego wytrawnego, 50 g rodzynek, 50 g pokrojonych śliwek kalifornijskich i dusić do miękkości. Przyprawić solą.

Dieta pomidorowa

To dieta świetna dla osób, które lubią pomidory, ale także potrzebują potasu, bowiem czerwone warzywa mają go bardzo dużo. Dieta jest także bogata w błonnik.
100g pomidorów to tylko 15 kcal. Pomidory są także bogate w potas, błonnik oraz witaminę C i E, które świetnie działają na skórę. Pomidory to także źródło likopenu (karotenoidu).

Przykładowe menu:

DZIEŃ PIERWSZY:

Śniadanie: sałatka grecka, dwie kromki razowego chleba

II śniadanie: sok pomidorowy, jabłko

Obiad: duszony kurczak z kawałkami pomidorów, kasza gryczana, surówka

Kolacja: zupa-krem z pomidorów

DZIEŃ DRUGI:

Śniadanie: jajecznica z dwóch jajek z pomidorami i szczypiorkiem, dwie kromki chleba razowego

II śniadanie: jogurt z muesli

Obiad: razowy makaron z tuńczykiem i sosem pomidorowym

Kolacja: twarożek z pomidorem

https://www.product-port.com

DZIEŃ TRZECI:

Śniadanie: 2 kromki chleba razowego z twarożkiem i pomidorem

II śniadanie: jogurt z muesli, banan

Obiad: pomidory faszerowane kaszą z kawałkami kurczaka w sosie pomidorowym

Kolacja: mozzarela z pomidorami i bazylią w oliwie z oliwek, kromka pieczywa chrupiego

Dieta norweska

Jest to bardzo rygorystyczna a zarazem skuteczna dieta odchudzająca, która pozwala w ciągu 14 dni schudnąć aż 10 kg. Została opracowana przez specjalistów od żywienia uniwersyteckiego w Oslo.
Aby osiągnąć zadowalający wynik, należy jeść tylko produkty dozwolone, ilość nie jest aż tak ważna. Jeśli jednak przerwiemy dietę, nie możemy jej kontynuować, musimy zacząć od początku. Dieta norweska przyspiesza przemianę materii, jednak jest dosyć rygorystyczna i wymaga cierpliwości. Dieta opiera się głównie na jajkach i grejpfrutach. Oprócz tego można jeść surówki z selera naciowego, marchwi, pomidora, ogórka konserwowego - do surówek i sałatek nie dodajemy oleju ani dresingu. Mięso powinno być gotowane np. pierś kurczaka, wołowina, ryba również gotowana. Można też przyrządzać w opiekaczu lub na grillu, ale beż dodatku tłuszczu. W diecie norweskiej ograniczamy użycie soli do minimum, ale najlepiej w ogóle jej nie używać. Nie słodzimy też żadnym napojów, a kawę pijemy beż śmietanki. Jajka jemy tylko w postaci gotowanej. Dopuszcza się jedzenie pieczywa. W tej diecie nie ma kolacji.

Przykładowy jadłospis:

Śniadania - codziennie grejpfrut, 1 lub 2 jajka, herbata lub kawa ( wyjątkiem jest poniedziałek, kiedy to jemy 3 jajka – na twardo lub na miękko, ale zawsze gotowane).

Poniedziałek

II śniadanie - 1 lub 2 jajka, grejpfrut, kawa lub herbata

obiad - 3 jajka, surówka warzywna, kromka chleba, kawa lub herbata

Wtorek

II śniadanie - 1 lub 2 jajka, grejpfrut, kawa lub herbata

0biad - mięso wołowe gotowane , pomidor, seler naciowy, ogórki i inne warzywa, herbata lub kawa

Środa

II śniadanie - 1 lub 2 jajka, szpinak gotowany z łyżką jogurtu

obiad - 2 kotlety (z kurczaka, indyka, jagnięcia), seler naciowy, pomidor, ogórki i inne warzywa, herbata lub kawa

Czwartek

II śniadanie - surówka z warzyw, grejpfrut, kawa lub herbata

obiad - 1 lub 2 jajka, ser biały, szpinak, kromka chleba

Piątek

II śniadanie - 1 lub 2 jajka, szpinak, kawa lub herbata

obiad - ryba, surówka, kawa lub herbata

Sobota

II śniadanie - sałatka owocowa

obiad - wołowina, seler naciowy, pomidor, ogórki kiszone, kawa lub herbata

Niedziela

II śniadanie - duży plaster zimnego mięsa indyka lub kurczaka, pomidor, grejpfrut

obiad - zupa jarzynowa, mięso drobiowe, pomidor, gotowana kapusta, seler naciowy, grejpfrut, kawa lub herbata.

czwartek, 1 listopada 2012

Dieta Montignaca

Dieta metodą M. Montignac nie jest trudna, wystarczy zapamiętać zaledwie kilka reguł. Jedzenie powinno być przyjemnością, a nie udręką obarczoną tylko zakazami.
Doktor Michael Montignac stwierdził, że powodem tycia nie są zbyt kaloryczne posiłki, ale ich złe komponowanie. Ułożył więc tabelę produktów, w której określił tzw. indeks glikemiczny (IG). Jest on tym wyższy, im bardziej podniósł się poziom glukozy we krwi po spożyciu danego produktu. Podzielił również węglowodany na dobre (o niskim poziomie IG) i złe.

Aby zastosować dietę Montignaca, trzeba wybierać produkty z niskim IG.
Ważnym elementem teorii dr. Montignaca jest odrzucenie mitu kalorii, który od pół wieku kształtuje nawyki żywieniowe. Do tej pory powszechnie przyjmuje się, że otyłość jest spowodowana zbyt kaloryczną dietą. Autor wyjaśnia, że po zmniejszeniu ilości kalorii w pożywieniu człowiek przyzwyczaja się do tego, a ponowne ich zwiększenie powoduje odkładanie się nadmiaru - efekt jo-jo.

Dr Montignac dostrzega, że największe szkody w zdrowotności wywołuje zwiększające się spożycie cukru. W pierwszym etapie diety spada ilość zjadanych węglowodanów, co samo w sobie musi przynieść efekty. Michel Montignac twierdzi, że jego metoda jest niezwykle prosta, gdyż opiera się na odpowiednim doborze produktów spożywczych. Dlatego, można powiedzieć, że jest selektywna, jednak w przeciwieństwie do innych diet, w żadnym wypadku nie wymaga ograniczeń, co do ilości jedzenia, a już tym bardziej znienawidzonego przez wszystkich liczenia kalorii". Metoda ta pozwala najeść się do syta i schudnąć.

Etap I - spadek masy ciała - trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy, czyli do czasu osiągnięcia masy należnej. Organizm nasz podlegać będzie w tym czasie swego rodzaju detoksykacji. Faza ta ma na celu "uspokojenie" naszej trzustki oraz oczywiście schudnięcie. Faza ta jest łatwa do zniesienia, bo nie wymaga ograniczeń co do ilości jedzenia, jak to ma miejsce wtedy, gdy liczymy kalorie. Jest to zarazem dieta selektywna, w tym sensie, że będziemy musieli wykluczyć ze swojego jadłospisu niektóre produkty, lub też jeść je o określonych porach. Jedz przynajmniej 3 posiłki dziennie o stałych porach. Faza I nie powoduje frustracji, nie ograniczamy ilości jedzenia, nie liczymy kalorii, jemy tyle, by zaspokoić głód. Zawsze należy sprawdzić, czy produkt, który kupujemy zawiera cukier. Jedynym dozwolonym słodzikiem jest fruktoza. Zestawiamy dobre węglowodany poniżej 22-35 z tłuszczami, a węglowodany o IG od 35 do 50 bez tłuszczów (łączymy je z białkiem i warzywami). Na śniadanie wybieraj produkty bogate w węglowodany, obiad komponuj z potraw bogatych w tłuszcz i białko. Dzień zakończ lekką węglowodanowo-białkową lub białkowo-tłuszczową kolacją.

Etap II - utrzymanie masy ciała - ma już obowiązywać cale życie. Jest ona naturalnym przedłużeniem fazy I, możemy jeść węglowodany o IG nie wyższym niż 50. Tak naprawdę ten etap nie jest żadną dietą. Teraz najważniejsze, żebyś odżywiała się według zasad, których nauczyłaś się w pierwszym etapie. Dania główne mogą być bogatsze, nie trzeba również rezygnować z deseru - ważne jest tylko, abyś posiłki komponowała z produktów o IG poniżej 60. Od czasu do czasu możesz nawet sięgać po złe węglowodany, ale powinnaś nauczyć się je neutralizować. Wyjątkowo, możemy pozwolić sobie na zjedzenie jednego węglowodanu o wysokim indeksie glikemicznym (cukier, biała mąka, ziemniaki), jednak trzeba to traktować jako rzadkie odstępstwo, które powinno się dokładnie zaplanować i jakoś zrekompensować - na przykład powracając podczas następnego posiłku do fazy pierwszej. Jeśli jednak zbyt często będziesz ulegała pokusie i zauważysz, że waga niebezpiecznie idzie w górę - wróć na tydzień do pierwszego etapu. Dla regularnej pracy trzustki (wydzielającej insulinę) trzy posiłki dziennie wystarczają. Podstawowe zasady to: - nadal eliminacja cukru i miodu - zjadanie chleba tylko pełnoziarnistego i tylko do śniadania - skrobia pozostaje wyeliminowana - owoce zjada się tylko na czczo - dopuszczalne są desery - kawa nadal zakazana - nie należy łączyć złych węglowodanów z tłuszczami - nie pić do posiłku ponieważ rozcieńcza to soki trawienne i pogarsza wchłanianie

Zasady diety:

Rygorystycznie wyeliminuj z diety cukier i miód (dopuszczalny słodzik)
Nigdy nie łącz w jednym posiłku produktów o wysokim indeksie glikemicznym z tłuszczami
Unikaj jedzenia produktów węglowodanowo-tłuszczowych: pełnego mleka, czekolady, awokado, wątróbki, orzechów laskowych, herbatników
Jedz chleb tylko pełnoziarnisty, ciemne pieczywo z mąki z pełnego przamiału typ 1850 lub 2000 - wyłącznie na śniadanie.
Jednorazowo można spożyć 100g węglowodanów złożonych (tj. makaron, ryż, kasza, soczewica, chleb WASA, płatki) – zjedzenie większej ilości może być przyczyną tycia.
Posiłki z mąka pp w składzie - do godziny 12
Jeśli makaron, to tylko z mąki durum, razowy i koniecznie krótko gotowany.
Owoce jedz oddzielnie, najlepiej na czczo i ze skórką.
Codziennie można zjeść na czczo do 400 gram owoców, 20-30 min przed śniadaniem
Z owoców nie jadamy: arbuzów, bananów, ananasów, kiwi, rodzynek - winogrona.
Owoców nie wolno łączyć z tłuszczami i białkami, bo zostają zablokowane w żołądku i fermentują. Wyjątek stanowią tzw. "owoce niefermentujące" czyli: truskawki, maliny, jagody, jeżyny, porzeczki które można spożywać do śniadań.
Całkowita rezygnacja z alkoholu, kawy i mocnej herbaty, gdyż kofeina zwiększa wydzielanie insuliny.
Całkowicie wyeliminuj słodzone napoje gazowane.
Przygotowuj soki ze świeżych owoców w domu, bezpośrednio przed spożyciem.
W czasie posiłku nie pij wody, nie pij też bezpośrednio przed posiłkiem.
Między posiłkami pij wodę mineralną niegazowaną od 1,5 do 2 litrów dziennie.
Po posiłku składającym się z węglowodanów poczekaj trzy godziny, zanim zjesz coś zawierającego tłuszcze.
Po posiłku składającym się z produktów tłuszczowych poczekaj cztery godziny, zanim zjesz coś zawierającego węglowodany.
Jedz co najmniej trzy razy dziennie, nie omijaj posiłków.
Przerwa pomiędzy posiłkami nie powinna być dłuższa niż 6 godzin.
Kolację zjedz do godziny 18
Nie łączymy węglowodanów z tłuszczami
Codziennie można spożyć do 100 gram białego sera
Należy spożywać odtłuszczony nabiał, ponieważ mleko zawiera cukier (laktozę), który jest tutaj połączony z tłuszczem
Samo białko jajka możemy dać do węgli, całe jajka ze względu na zawarty w żółtku tłuszcz zaliczamy do tłuszczy
Nabiał do 1,5% tłuszczu jemy do posiłków węglowodanowych, z tłuszczami nie mieszamy - do tłuszczu jemy śmietany min. 18% i majonez, który robimy same lub Kielecki (w jego składzie jest cukier, ale jako jedyny nie zawiera konserwantów)
Nie jemy parówek (połączenie tłuszczy ze świńskimi dodatkami, typu skrobia, cukry, glutaminian sodu)
Nie jemy produktów z cukrem (uwaga na jogurty)
Należy wyrobić sobie nawyk kontrolowania, czy w tym, co jemy (chleb, wędliny, majonez, ketchup, przecier pomidorowy, konserwy, warzywa w occie, soki) znajduje się dodatek cukru i nie spożywać takich produktów.
Próbujmy komponować posiłki tak, by nie łączyć mięsa z kaszami, makaronami Jeśli jemy mięso to tylko z warzywami - gotowanymi lub surowymi
Warzywa można łączyć i w posiłkach węglowodanowych i w posiłkach tłuszczowych, wyjątkiem są tutaj warzywa strączkowe, które nadają się tylko do połączeń z węglowodanami, mam na myśli: soje, soczewice, groch, fasole. Wyjątek stanowi fasola szparagowa, którą można łączyć z tłuszczami
Jedz warzywa bogate w błonnik: sałatę, pory, bakłażany itp.
Korzystaj z obfitości świeżych ziół: koper, natka, szczypiorek, bazylia pobudzają trawienie, wzmacniają smak potraw.
Gotować w niskiej temperaturze, i - możliwie często - na parze

Dieta księżycowa

Do Sylwestra jeszcze sporo czasu. Wybierasz się na bal lub wystrzałową imprezę? Jeśli chcesz wszystkich olśnić swoją kreacją, a jeszcze troszkę musisz popracować na sylwetką, wybierz dietę księżycową.

Wiele pisaliśmy o dobrodziejstwie faz księżyca (Czytaj: W rytmie księżyca), a dzisiaj czas na dietę w jego towarzystwie.

Dieta księżycowa ma ułatwić organizmowi przyswajanie składników zgodnie z naturalnym rytmem.

Dieta ta jest odpowiednia szczególnie dla tych, którzy nie mogą schudnąć pomimo stosowania zwykłych diet niskokalorycznych. Dopuszcza ona właściwie wszystkie pokarmy, jednak podczas jej stosowania nie wolno przekraczać podanego dziennego limitu kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Nie powinno się w ogóle używać soli, zabronione są również słodycze.

Dieta składa się z trzech kolejnych faz:

Faza I – przygotowanie:

Należy rozpocząć ją 4 dni przed pełnią. Każdy dzień diety zaczynamy od owoców. Można zjeść dowolną ich ilość, co najmniej do południa nie należy jeść nic innego. Potem jemy normalne posiłki. Oto owocowy jadłospis: I dnia - świeży ananas II dnia - arbuz III dnia - truskawki i śliwki suszone IV dnia - winogrona

Jeżeli któreś z tych owoców są niedostępne, można skrócić I fazę o dzień, w którym są proponowane.

Faza II – odchudzanie:

Trzeba ją rozpocząć w dniu pełni. Trwa 2 tygodnie. Ponieważ w tym czasie organizm pozostaje pod wpływem malejącego księżyca, łatwiej pozbywa się zbędnych kilogramów.

W ciągu tych 2 tygodni należy jeść 3 posiłki dziennie, nie przekraczać 1000 kcal, unikać słodyczy, tłustych serów i wędlin. Pomiędzy posiłkami można zjeść ewentualnie do 200g warzyw i owoców. Należy wypijać 2l niegazowanej wody mineralnej dziennie.

Faza III – regeneracja:

Trwa kolejne 2 tygodnie, od nowiu do pełni. Teraz księżyca przybywa, więc i apetyt wzrasta. Dlatego można jeść nieco więcej kalorii dziennie- do 1200.

Przykładowy jadłospis:

FAZA II

Śniadanie (do wyboru):

kromka pełnozianistego chleba cienko posmarowana masłem, 50 g chudego twarożku z ogórkiem lub owocami (kiwi, truskawki),
3 łyżki płatków kukurydzianych i 3 łyżki płatków owsianych, kubek odtłuszczonego jogurtu lub szklanka chudego mleka
Obiad (do wyboru):

200 g chudej ryby pieczonej w folii lub 150 g polędwicy wołowej usmażonej na łyżeczce oliwy z oliwek, szklanka gotowanych warzyw sezonowych
duży pieczony ziemniak polany sosem serowym (150 g twarożku homogenizowanego wymieszanego z pęczkiem posiekanych rzodkiewek i 2 łyżkami szczypiorku)
Kolacja (do wyboru):

sałatka z szynką (1/2 szklanki ugotowanego ryżu, 50 g chudej szynki, pomidor, papryka, mała cebula) przyprawiona sosem winegret
sałatka z tuńczykiem (140 g tuńczyka w sosie własnym, 2 łyżki kukurydzy, 2 łyżki ugotowanego ryżu, pomidor, 2 liście kapusty pekińskiej)
FAZA III:

Śniadanie (do wyboru):

4 łyżki płatków owsianych wymieszanych z kubkiem chudego jogurtu, banan
kromka pełnoziarnistego chleba posmarowana cienko masłem, jajecznica z 2 jajek usmażona na parze ze szczypiorkiem
Obiad (do wyboru):

pierś indyka z rusztu (150 g), sałatka ziemniaczana (ziemniak ugotowany w łupinie, pomidor, papryka, mała cebula, 2 łyżki chudego jogurtu, 2 łyżki siekanego szczypiorku)
spaghetti po bolońsku, sałata z sosem winegret
Kolacja (do wyboru):

Puree z brukselki, 100 g wędzonego łososia, kromka chrupkiego pieczywa
omlet z szynką i groszkiem (30 g chudej szynki, 3 łyżki groszku zagrzać na patelni z łyżeczką oliwy, zalać roztrzepanym jajkiem), chudy jogurt
Spaghetti po bolońsku: 150 g mielonego mięsa z indyka, 2 łyżki posiekanych kurzych wątróbek, posiekana cebula, 1 /2 marchewki startej na tarce, 2 posiekane pomidory bez skórki lub 1/2 puszki, pomidorów w zalewie, 2 pieczarki pokrojone w plasterki, posiekany ząbek czosnku, 2 łyżeczki oliwy z oliwek, szklanka ugotowanego makaronu, łyżeczka tartego parmezanu.

Na oliwie podsmażyć pieczarki, cebulę i czosnek, dodać mięso, wątróbki i smażyć przez kilka minut. Dodać pomidory i marchewkę, dusić pod przykryciem 20 min, dolewając w razie potrzeby odrobinę wody (powinien powstać gęsty sos). Sosem polać makaron, posypać parmezanem.

Dieta jabłkowa

Jabłkowa dieta nie tylko pozwala stosunkowo szybko schudnąć, ale też jest po prostu przepyszna. Tak naprawdę ma ona dwie odmiany: mniej restrykcyjną, w której zjadamy mniejsze i lżejsze posiłki uzupełniając je jabłkami, oraz trzydniową bardzo ścisłą, gdzie jabłka stają się jedynym pożywieniem.

Ścisła dieta jabłkowa

Zaplanowana jest na trzy dni – i tylko tyle powinna trwać! Nie skuście się na jej przedłużenie, ponieważ może to wywołać osłabienie, zawroty głowy, a nawet zasłabnięcia. Dieta składająca się wyłącznie z jabłek pomoże oczyścić organizm, nie zapewnia jednak nawet ułamka niezbędnych nam składników odżywczych – dlatego może być stosowana tylko przez krótki czas.

Już na kilka dni przed zastosowaniem ścisłej diety jabłkowej należy się do niej przygotować. Jedz mniejsze porcje, eliminuj wędliny, słodycze, kawę. Zastępuj je owocami i warzywami, dzięki temu unikniesz w ciągu tych trzech dni porządnego rozstroju żołądka.

Dzień 1. diety: Jedz tylko jabłka, za to tyle, na ile masz ochotę. Pij napar z mięty albo rumianku, 3-4 szklanki, oraz wodę mineralną w dowolnej ilości.

Dzień 2. diety: Nadal jedz same jabłka, pijąc wodę mineralną (brak ograniczeń).

Dzień 3. diety: Jedz oczywiście same jabłka, wypij przynajmniej 8 szklanek płynów.

Istotne jest to, żeby poza jabłkami, herbatkami i wodą mineralną, nie jeść ani nie pić niczego innego. Po zakończeniu maksymalnie trzeciego dnia stopniowo zaczynamy wprowadzać do posiłków inne produkty – lekkostrawne, żeby nie obciążyć od razu układu pokarmowego.

Mniej restrykcyjna dieta jabłkowa

Działanie tej wersji diety opiera się na fakcie, że jabłka są jednym z najbogatszych źródeł błonnika pokarmowego – szybko zapewniają więc poczucie sytości, jednocześnie same będąc niskokaloryczne.

Tutaj oprócz jabłek zjadamy także inne produkty – uwaga jednak! Nadal nie dostarczamy swojemu organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje. Dlatego też ta dieta także musi być ograniczona czasowo, powiedzmy do 5. dni.

Przykładowy dzień diety:

Śniadanie: jabłko pokrojone na małe kawałki, 1/2 grejpfruta podzielonego na cząstki, zalane szklanką chudego jogurtu naturalnego, posypane łyżką płatków kukurydzianych kromka chrupkiego pieczywa z miodem do picia herbata lub kawa.

II śniadanie: 5 liści zielonej sałaty, drobno pokrojone jabłko i 2 marchewki starte na tarce, wymieszane i skropione sokiem z cytryny, polane jogurtem tost z pieczywa pełnoziarnistego posmarowany masłem szklanka soku z warzyw.

Obiad: 2 naleśniki smażone na patelni bez tłuszczu nadzienie z 2 jabłek (pokrojonych i uduszonych z niewielką ilością wody, przyprawionych odrobiną cukru i cynamonu). Sok z warzyw.

Podwieczorek: kubek naturalnego jogurtu wymieszanego ze startym jabłkiem i 2 łyżkami miodu.

Kolacja: 200 g białej kapusty drobno pokrojonej, wymieszanej z łyżką ziaren słonecznika i pokrojonym jabłkiem, doprawionej sokiem z cytryny, 2 łyżkami oliwy, odrobiną cukru, kminku i gałki muszkatołowej do tego herbata lub kawa z chudym mlekiem.

Ogólne zasady diety:

Każdy dzień rozpoczynamy wypiciem szklanki wody zmieszanej z łyżką octu jabłkowego. Pobudza to przemianę materii i pomaga organizmowi oczyszczać się z toksyn.

Codziennie należy wypić około 2l płynów – powinna to być woda mineralna lub herbatki ziołowe.

Każdego dnia w diecie powinny znaleźć się jabłka i jogurt naturalny.

Posiłki powinny być niskokaloryczne, unikamy soli i tłuszczu.

Przepisów na zgodne z tą dietą posiłki jest mnóstwo, można jednak zdać się także na własną inwencję – jeśli stosować się będziemy do powyższych zasad.