środa, 31 października 2012

Dieta dla figury typu jabłko

Masz słabo zarysowaną talię i wystający brzuch, szczupłe nogi i szerokie ramiona? Twoja figura to klasyczny typ jabłko. Sprawdź, jaka dieta jest dla tej figury najlepsza.
Aby upewnić się, że masz figurę typu jabłko, podziel obwód swojej talii (w cm) przez obwód bioder (np. talia 88 cm dzielona przez obwód bioder 102 cm, daje wynik 0,86). Wynik powyżej 0,84 to typ jabłko.

Zasady twojej diety:

Codziennie zjadaj 4-5 porcji produktów pełnoziarnistych, które dostarczają dużych porcji błonnika.
Dzięki niemu przyswajanie tłuszczu będzie utrudnione, a poziom cholesterolu znacznie się obniży (kobiety z otyłością brzuszną mają niestety tendencje do podwyższonego ciśnienia i za wysokiego poziomu cholesterolu). 1 porcja to np. kromka pieczywa pełnoziarnistego lub razowego, mała grahamka, 3 łyżki muesli lub płatków owsianych, szklanka ugotowanego ryżu lub kaszy.

Do potraw dodawaj olej rzepakowy lub oliwę z oliwek, które bogate są w nienasycone kwasy tłuszczowe, zdrowe dla serca i układu krążenia. Zrezygnuj z tłuszczy zwierzęcych.
Jedz 4-5 porcji warzyw, np. wypijaj dziennie szklankę doku z warzyw lub podgryzaj marchewkę. Pamiętaj o pomidorach, które zawierają spore ilości potasu. Pierwiastek ten obniża ciśnienie krwi i reguluje gospodarkę wodną w organizmie.
Kilka razy w tygodniu możesz pozwolić sobie na chrupanie orzechów, pestek dyni czy słonecznika. Doskonale wzmacniają one serce i dostarczają cennego magnezu.
Sport dla ciebie:

Żeby zbliżyć się do wymarzonej figury kobiety o typie jabłko powinny pracować nad spłaszczeniem brzucha i uzyskaniem wcięcia w talii. Aby to uzyskać wykonuj ćwiczenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz